Rezerwacja
61 282 37 89

Tak to się zaczęło

Pałac w Brodnicy Śremskiej został wybudowany w 1890 roku przez moją prababkę Antoninę Chłapowską, wnuczkę generała Dezyderego Chłapowskiego – oficera ordynansowego Napoleona – barona cesarstwa francuskiego i mojego pradziada Wacława Mańkowskiego. Ostatnimi właścicielami, przed reformą rolną, byli moi rodzice Kazimierz Mańkowski i Zofia Potocka, wnuczka Anny Działyńskiej z Kórnika.
Pałac wykupiłem od Skarbu Państwa i odremontowałem aby stworzyć ekskluzywne miejsce dla gości, których przyjmuję wraz z żoną, w warunkach takich jakich można oczekiwać w domu prywatnym (pamiątki, albumy, obrazy, książki itd.).

Pałac ma 1000 m kwadratowych powierzchni użytkowej i piękny 6 – hektarowy park, gdzie stoi 5 pomników przyrody. Tuż obok pałacu znajduje się pomnik Józefa Wybickiego, twórcy Hymnu Narodowego. Obok kościoła znajduje się jego grób. Bardzo zależy mi aby utrzymać w tym otoczeniu atmosferę spokoju, szacunku dla miejsca i jego mieszkańców. W pałacu odbyło się kilka zjazdów decydentów ze świata gospodarki jak i polityki. Brodnica jest bowiem idealnym miejscem do negocjacji lub spotkań z klientami firm. Jesteśmy również gotowi prowadzić spotkania tematyczne dla firm i inwestorów. Prowadzimy szkolenia, organizujemy przyjęcia i koncerty. W piwnicy pałacu znajduje się klub jazzowy i kawiarenka. Tylko pewna selekcja cenowa i rekomendacje każdego z Państwa pomogą utrzymać właściwy standard tego pałacu.

Okolice Brodnicy są przepiękne, znajduje się tu dużo pałaców i dworów godnych zwiedzania (Rogalin ze wspaniałą kolekcją polskiego malarstwa, Kórnik, którego zbiory są wyjątkowo ciekawe), niektóre zamieszkałe przez znajomych, których goście mogą odwiedzać. Centrum jeździeckie Antoniego Chłapowskiego, nad samą Wartą (6 km od Pałacu) oferuje przez cały rok 150 koni oraz kucyków dorosłym i dzieciom. Nawet afrykańskie strusie (3 km od Pałacu) zatańczą dla Państwa i zaproponują swoje jaja na sprzedaż. Trzy parki krajobrazowe, jeziora, nowoczesna pływalnia w Śremie, stadniny koni wyścigowych jak i zwiedzanie Poznania są do Państwa dyspozycji. Pałac jest zamieszkały przez potomków byłych właścicieli, mimo to goście mają dostęp do wszystkich pomieszczeń.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress